Menu
Çantam

Kitap

Kitap

"... I. Dünya Savaşı sırasında Curzon'un Mezopotamya ile ilgili söylediği bir söz emperyalizmin hedeflerini özetlemeye örnektir. Curzon; "Müttefiklerin davası bir petrol dalgası üzerinde zafere doğru yüzdü" demektedir..." "....
40,00 TL 26,00 TL Vergiler Hariç:26,00 TL
Pax Percia: İran Jeopolitiği Pax Percia: İran Jeopolitiği
Tükenmek Üzere
Yıllardır ABD ve İsrail ile derin çelişkiler yaşayan, nükleer faaliyetlerinden geri adım atmamakta direnen İran, “Arap Baharı” denilen süreçle birlikte, bir kez daha bölgedeki önemini hissettirmiştir. Sürecin başlangıcında gelişmeleri memnuniyetle k..
39,00 TL 25,00 TL Vergiler Hariç:25,00 TL
İslam Psikolojisi ve İnsan İslam Psikolojisi ve İnsan
Tükenmek Üzere
İslâm kültürüyle yoğrulmuş insanlarla ilgili yapılacak İslâm orijinli sosyoloji ve psikoloji çalışmaları genel anlamdaki din sosyolojisi ve din psikolojisinden farklı değil midir? Genel psikoloji, din psikolojisi, Hıristiyanlık psikolojisi veya İslâm psikoloj..
25,00 TL 17,40 TL Vergiler Hariç:17,40 TL
Osmanlıya Atılan İftiralar Osmanlıya Atılan İftiralar
Tükenmek Üzere
Tarihte hiçbir devlet Osmanlı Devleti kadar iftiraya ve hakarete uğramamıştır. Yabancı kaynakların hepsi olmasa da büyük bir çoğunluğu, kulaktan dolma bilgileri abartarak ve kendi yorumlarını ekleyerek gelecek nesillere bu yalan ve iftiraları aktardılar. Peki, biz ne yaptık? ..
35,00 TL 24,35 TL Vergiler Hariç:24,35 TL
Mungo Park’ın Afrika içlerine yaptığı yolculukta tuttuğu notlarla ve çizdiği dönemi anlatan muhteşem kara kalem resimleriyle ortaya koyduğu eser 1800’de İngilizce ve sonrasında Fransızca olarak yayınlandığında herkesin ilgisini çekmiştir. Neden? Bunun ü&cce..
44,00 TL 27,90 TL Vergiler Hariç:27,90 TL
Bağımlılık Tedavisi ve Temel Kitabı Bağımlılık Tedavisi ve Temel Kitabı
Tükenmek Üzere
Bağımlılık tedavisi bir yolculuktur.  Çukurları, düz yolları, kışı, baharı, yokuşu, virajı olan bir yola benzer. Önemli olan hedefe doğru; yılmadan, tükenmeden, hatalar ve kazalardan öğrenerek, hep özgürlüğe doğru yürüyerek gitmektir. Bu kit..
49,00 TL 34,00 TL Vergiler Hariç:34,00 TL
İttihattan İhtilafa İttihattan İhtilafa
Tükenmek Üzere
Dünya varolduğu müddetçe Hakk kaim olduğu gibi batılda var olacaktır, zira bu camiü’l-ezdad olan Hazret-i Allah’ın bir hikmetidir. Elbette küfrün ve batılın hiç bitmeyecek olması, hakkın üstün olmayacağı manasına gelmemektedir. Tarih boyun..
39,00 TL 23,90 TL Vergiler Hariç:23,90 TL
Emir Timur ve İslam Emir Timur ve İslam
Tükenmek Üzere
Yeryüzünde sırtı yere gelmeyen ve ‘sahipkıran’ lakabına hakkıyla sahip olan Emir Timur, şanlı ecdadımız Osmanlı ile olan husumeti sebebiyle yerden yere vurulmuş ve Ehl-i Sünnet bir Türk olmasına rağmen şanı unutturulmaya çalışılmıştır. Emir Timur, sadece kudret..
25,00 TL 16,90 TL Vergiler Hariç:16,90 TL
Hannas'ın 15 Temmuz İşgal Girişimi Hannas'ın 15 Temmuz İşgal Girişimi
Tükenmek Üzere
15 Temmuz’dan sonra Fetö ile ilgili çok şey söylendi ve yazıldı. Genelde Devlet kurumlarına sızmalarından ve büyük bir ranta sahip olmalarından bahsedildi. Bazı konuşmacılar birbirlerine sürekli ‘’tamam her şeyi anladıkda, bu insanlar nasıl bu hale g..
25,00 TL 15,90 TL Vergiler Hariç:15,90 TL
İngiliz Derviş İngiliz Derviş
Tükenmek Üzere
Bu kitap, Türkiye’nin yakın tarihindeki hemen hemen her hadisede yer almasına rağmen adına kitaplarda pek rastlamadığımız İngiliz casus Aubrey Herbert’ın hayatını anlatıyor. İttihat ve Terakki liderlerinin ve Lawrence ve Mark Sykes gibi meşhur casusların yakın dostu Aubrey Herbert, ..
45,00 TL 30,90 TL Vergiler Hariç:30,90 TL
Akdeniz’de stratejik bir öneme sahip olan ve Osmanlı Devleti’nin yirmi dört yıl süren mücadeleler sonucu çok ağır bedeller ödeyerek gerçekleştirdiği Girit’in fethi onlarca gazânâme ve fetihnâme türü esere konu olmuş..
40,00 TL 25,70 TL Vergiler Hariç:25,70 TL
Beynin Sırları ve Manyetik Sifreleri Beynin Sırları ve Manyetik Sifreleri
Tükenmek Üzere
Önce, ruh sonra beden mi hastalanır?! Tıp teknolojileri nereye kadar gidecek? Beyindeki sayısız kimyasal postacı ne iş görüyor? Dopamin reseptörleri ile çapkınlığın bir ilişkisi var mı? Yüksek dopamin, dahilik mi, delilik mi? Dopamin, hayal gücünü,..
40,00 TL 25,80 TL Vergiler Hariç:25,80 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 316 (27 Sayfa)